Tagi

, , , , , , , ,

Dokładna fabuła najnowszego filmu serii zatytułowanego „Spectre” wciąż owiana jest tajemnicą, jednak w udostępnianych zapowiedziach (link) widać, że sporo emocji dostarczy widzom nocny pościg ulicami Rzymu z udziałem Astona Martina DB10 i Jaguara C-X75. W filmie pościg będzie trwał kilka minut, jednak w rzeczywistości jego nagranie trwało szereg dni. W kolejne noce ekipa filmowa zamykała różne rejony Rzymu, aby nakręcić następne kilkaset metrów pościgu. Dla przykładu 2 marca filmowano na Via della Conciliazione, ulicy prowadzącej do Watykanu, pokazanej na zdjęciu poniżej.Via della Conciliazione w RzymieNiecały tydzień później, 8 marca miałem okazję obserwować pracę filmowców podczas kręcenia kolejnego fragmentu pościgu, tym razem na Via Nomentana. Tymczasowa baza ekipy filmowej powstała przed Ministero delle Infrastrutture e dei Transporti. Niewielki parking przed budynkiem, na którym stały zaparkowane w szeregu samochody marki Aston Martin i Jaguar zasłonięto przed wzrokiem ciekawskich prowizorycznym płotem , co widać na dwóch poniższych zdjęciach.

Samochody przed Ministero delle Infrastrutture e dei Transporti na planie filmu Spectre w RzymieSamochody przed Ministero delle Infrastrutture e dei Transporti na planie filmu Spectre w RzymieW filmowym pościgu bierze udział jeden Aston Martin i jeden Jaguar, jednak na planie filmowym było ich więcej. Ile dokładnie i czym się różniły, napiszę kolejnym razem przy okazji relacji z filmowania pościgu wzdłuż rzeki Tyber.

Około godziny 22 można było usłyszeć pomruk uruchomionych silników, jednak samochody wciąż pozostawały na parkingu. Jako pierwsze na plan wyjechały samochody z kamerami na wysięgnikach. Wyjazd jednego z tych samochodów można zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Samochód z kamerami w Rzymie na planie filmu SpectreW końcu pojawił się Jaguar C-X75 z filmową rejestracją ROMA 860K i z rykiem silnika odjechał po Via della Conciliazione.

Jaguar C-X75 w Rzymie na planie filmu Spectre o agencie 007 Jamesie BondzieJaguar C-X75 w Rzymie na planie filmu Spectre o agencie 007 Jamesie BondzieMinęło jeszcze trochę czasu, aż w końcu parking opuścił samochód Jamesa Bonda, Aston Martin DB10.

Aston Martin DB10 w Rzymie na planie filmu Spectre o agencie 007 Jamesie BondzieRozpoczęło się filmowanie przejazdów obu aut w obecności dość dużej jak na tak późną porę rzeszy fanów.

Zapisz

Zapisz

Reklamy