Tagi

, , , , , , ,

13 listopada fotografowałem aktorów grających w filmie „Most szpiegów” (ang. „Bridge of Spies”) na uroczystej premierze w Berlinie. Był wśród nich Mikhail Gorevoy, rosyjski aktor znany międzynarodowej publiczności głównie z roli w filmie o agencie 007 „Śmierć nadejdzie jutro” (ang. „Die Another Day”), w którym grał Vladimira Popova (Vlada), podwładnego Gustava Gravesa, przeciwnika Jamesa Bonda.

Mikhail Gorevoy na premierze filmu "Most szpiegów" w BerlinieNa kolejnych zdjęciach Mikhail Gorevoy (pierwszy od prawej) pozuje w towarzystwie Toma Hanksa, Amy Ryan oraz Stevena Spielberga.
Tom Hanks , Steven Spielberg , Amy Ryan , Mikhail Gorevoy na premierze filmu " Most szpiegów " w BerlinieSteven Spielberg , Amy Ryan , Tom Hanks , Mikhail Gorevoy na premierze filmu " Most szpiegów " w BerlinieSteven Spielberg , Amy Ryan , Tom Hanks , Mikhail Gorevoy na premierze filmu " Most szpiegów " w BerlinieSteven Spielberg , Amy Ryan , Tom Hanks , Mikhail Gorevoy na premierze filmu " Most szpiegów " w BerlinieTom Hanks , Steven Spielberg , Amy Ryan , Mikhail Gorevoy na premierze filmu " Most szpiegów " w Berlinie

Tom Hanks , Steven Spielberg , Amy Ryan , Mikhail Gorevoy na premierze filmu " Most szpiegów " w BerlinieTom Hanks i Mikhail Gorevoy na premierze filmu " Most szpiegów " w BerlinieAktor Vladimir Popov to nie jedyne ogniwo łączące oba filmy. W „Śmierć nadejdzie jutro” James Bond trafia na ponad rok do niewoli w Korei Północnej. Po tym czasie zostaje wymieniony za więzionego przez brytyjski rząd Zao. Do wymiany jeńców dochodzi na moście. Inspiracją dla tej sceny były prawdziwe wydarzenia – wymiana szpiegów na moście łączącym Berlin z Poczdamem – stanowiące również fabułę filmu „Most szpiegów”.

Kolejne wspólne ogniwo „Mostu szpiegów” i filmów o agencie 007 stanowi osoba kompozytora Thomasa Newmana, który stworzył muzykę także do „Skyfall” oraz „Spectre”.

Źródła informacji:
– Die Another Day Audio Commentary, Die Another Day Special Edition, Danjaq, LLC and United Artists Corporation, 2006.
http://www.filmweb.pl

Zapisz