Tagi

, , ,

W „Spectre” James Bond podąża śladami swojego przeciwnika z Meksyku przez Rzym, Austrię, aż dociera do Maroka. W czasie kiedy 007 podróżuje pociągiem z Madeleine Swann (Lea Seydoux) przez północno-zachodnią Afrykę, w restauracji Rules w Londynie spotyka się trójka jego najbliższych współpracowników. Moneypenny (Naomie Harris) oraz Q (Ben Whishaw) przekazują M (Ralph Finnes) informację o miejscu pobytu Bonda. Szef MI6 nie wierzy jednak w możliwość pomocy agentowi i zrezygnowany wychodzi na zalaną strugami deszczu ulicę. Przez szybę z dużym logo lokalu widać rozczarowane twarze Moneypenny oraz Q.

Restauracja Rules w Londynie

Restauracja Rules w LondynieWspomniana scena została nagrana w autentycznej restauracji Rules, mieszczącej się w centrum Londynu przy Maiden Lane, Covent Garden, niedaleko Trafalgar Square. Założona przez Thomasa Rule w 1798 jest najstarszą restauracją w stolicy Wielkiej Brytanii.Restauracja Rules w LondynieScenę nakręcono 22 maja 2015. Restauracja otwarta zazwyczaj przez cały tydzień, zamknęła swoje podwoje przed klientami także dnia poprzedniego. Kilka dni wcześniej, na internetowej stronie lokalu pojawiła się dość enigmatyczna notatka informująca o zamknięciu ze względu na niezbędne prace prowadzone w kuchni.

Nad wąską uliczką zamontowano metalową ramę z oświetleniem. Rzęsisty deszcz uzyskano polewając markizy zraszaczami. Operator kamery umieszczonej na wózku jeżdżącym po szynach ułożonych na jezdni wzdłuż restauracji, podobnie jak Ralph Finnes grający M, musiał chronić się pod parasolem.

Restauracja Rules w LondynieRestauracja Rules w LondynieRozmowa trójki bohaterów tej sceny odbyła się przy stoliku w głębi lokalu, na wprost wejścia (zdjęcie poniżej).

Restauracja Rules w Londynie

Wśród ciekawostek można wspomnieć, iż kilkanaście lat wcześniej Ralph Fiennes występował już w scenie kręconej w restauracji Rules, na planie filmu „Koniec romansu” (ang. „The End of the Affair”). Nakręcono tam także ujęcia do kilku odcinków popularnego serialu  „Downton Abbey”.

Źródła informacji:
http://rules.co.uk/
http://www.007.info/dine-another-day-spectre-films-at-famous-restaurant/
http://downtonabbey.wikia.com/wiki/Rules_Restaurant