Tagi

, , , , ,

James Bond (Daniel Craig) i Vesper Lynd (Eva Green) przyjeżdżają do hotelu Splendide w Czarnogórze. W recepcji agent 007 dostaje przesyłkę z kluczykami do Astona Martina DBS. Niedługo po zameldowaniu się oboje jadą na spotkanie z Rene Mathisem (Giancarlo Gianni).

Pokazane w krótkim ujęciu z lotu ptaka miasteczko to Loket. Znajduje się w zachodnich Czechach, zaledwie kilkanaście kilometrów od kurortu Karlowe Wary, (więcej na ten temat w: „Casino Royale” w Karlowych Warach).

Sceny z agentem 007, Vesper Lynd oraz Rene Mathisem kręcono w historycznym centrum Loket, na placu T.G.Masaryka. Na pierwszym zdjęciu widoczna jest część tego wąskiego placu, z której nadjechał Aston Martin DBS. Zdjęcie zostało zrobione spod kolumny Trójcy Świętej widocznej w prawej części filmowego kadru. Loket, CzechyBond zaparkował samochód przed budynkiem z jasną fasadą, widocznym na dwóch kolejnych zdjęciach.Loket, CzechyLoket, CzechyRestauracyjne ogródki zbudowano w centrum placu T.G. Masaryka, przy kolumnie Trójcy Świętej, pomiędzy hotelem Goethe i hotelem Bily Kun, którego fasadę z wymalowaną nazwą zobaczyć można w jednym z ujęć. Co ciekawe, tylko ten napis można zobaczyć w filmie w niezmienionej formie. Pozostałe napisy na fasadach zmieniono na język czarnogórski.Loket, CzechyNad miasteczkiem góruje piękny zamek. Warto go odwiedzić i wspiąć się na wieżę, z której rozciąga się wspaniały widok na miasteczko i okolicę.Loket, CzechyLoket, CzechyPomiędzy dachami wypatrzyć można hotel Bily Kun z fragmentem fasady widocznym w filmowym kadrze.Loket, Czechy

Wybierz zakładkę GALERIA LOKACJI na górze strony, aby zobaczyć zdjęcia opisywanych miejsc zestawione z filmowymi kadrami.

Źródło informacji:
www.czechtourism.com